Vítám vás na mých stránkách.

Fotografii se věnuji, od dětství, které jsem prožila převážně v černé komoře. Miluji analog, ale posledních asi 8 let fotím i na digitál. 

 

Nejvíce fotografuji lidi. Snažím se vystihnout atmosféru místa a jedinečnost osobnosti, bez póz. Jezdím často k lidem domů, nebo ráda pracuji venku, na přirozeném světle. Fotografuji letmo, během rozhovorů. Spoušť často zmáčknu v moment, když už fotografovaný zapomene, že je fotografován. Na fotografii miluji prchavé momenty. 

Bio 

Mezi mou další tvorbu patří divadelní fotografie, nejvíce mě naplňuje dokument. Nejčastěji pořizuji portréty, začínám fotit svatby a nejlépe si odpočinu u krajinářské fotografie nebo u zátiší. Je mi blízký jednoduchý, čistý styl a světelná přirozenost, na fotografii mě fascinuje neopakovatelnost okamžiku, nerada inscenuji. Působím i jako lektor (newborn, portréty, městská krajina). Za dokumentární soubor z divadelního zákulisí jsem obdržela dvě ocenění v mezinárodní soutěži FEP FETA Award Photokina 2014 a IPC/Sophie Smoliar Scholarship. 

 

Fotografuji na Canon 5D Mark III a Yashicu Mat 124G

© Anna Rasmussen
Facebook                     Instagram