top of page
Anna Rasmussen portrait with a camera

Anna Rasmussen

Zachycení přirozené krásy v jednoduchosti

Má vize a styl

Fotografie mě od malička přitahovala. Život je sled neopakovatelných momentů - měnící se barvy mraků, přelet ptáka, letmý úsměv, pohyb ruky, vítr ve vlasech. Ta možnost zachytit a zmrazit jedinečnou vzpomínku, prchavý pocit, mě od malička fascinovala.     


Mám v oblibě stylovou čistotu a světelnou přirozenost.

Zachycuji portréty intuitivně a nejraději pracuji bez rekvizit a póz. Při práci s klienty vycházím z jejich unikátní osobnosti. Jsem přesvědčena, že nejlepší snímky často vzniknou, když přestanou vnímat fotoaparát a pootevřou mi cestu k sobě.

 

Jsem přímočarý člověk, spatřuji opravdovou krásu v přirozenosti a jednoduchosti. Jelikož jsem hodně času strávila klasickým zpracováním čb materiálů, snímky často automaticky už v hlavě konvertuji na černobílou. 

Pár slov o mně

Ve 12ti letech jsem od dědy dostala svůj první fotoaparát (Zenit) a už ho nesundala z krku. Dalších několik let mě nedostali z černé komory (naší koupelny), kde jsem vyvolávala a zvětšovala své první snímky. Dodnes mám analog v lásce. Až po úspěšně dokončeném studiu fotografie (Orange Factory) - v r. 2012 jsem začala pracovat digitálně.

 

Původně jsem vystudovala pražskou taneční konzervatoř a 14 let pracovala jako klasická tanečnice v Národním divadle, kde jsem později působila i jako fotografka. Po narození dětí jsem s baletní kariérou skončila a věnuji se fotografii naplno. 

Za dokumentární soubor z divadelního zákulisí jsem obdržela dvě ocenění v mezinárodní soutěži FEP FETA Award Photokina 2014 a IPC/Sophie Smoliar Scholarship v Kolíně nad Rýnem. 

 

Většina fotografií na těchto stránkách byla pořízena aparátem Canon 5D Mark III. Nyní fotografuji na Nikon Z6, Yashicu Mat 124G a Canon FT Ql

Mým heslem je jednoduchost a stylová čistota.

"Vytvářím přirozené, intuitivní portréty. Jde mi o zachycení okamžiku a atmosféry místa,  bez póz a rekvizit. Ráda se podílím na vytváření nezapomenutelných vzpomínek". 

muž otec tatinek nesoucí dítě na ramenou

Objednejte se

Nyní objednávám na rok 2023/24

bottom of page