top of page

Vítám vás na mých stránkách.

Fotografii se věnuji od dětství, které jsem z velké části prožila v černé komoře. Právě díky mým analogovým začátkům vidím stále černobíle a kdybych fotografii nakonec přeci jen nevystudovala, asi bych dál fotografovala jen na film. Posledních asi 8 let fotografuji spíš na digitál a z mého koníčku se stala profese. 

 

Nejvíce fotografuji lidi. Snažím se vystihnout atmosféru místa a jedinečnost osobnosti, bez póz. Jezdím často ke klientům domů a ráda pracuji venku, na přirozeném světle. Baví mě ale i práce v ateliéru a svoboda světelné modulace. Fotografuji letmo, během rozhovorů, spoušť obvykle zmáčknu v moment, když už fotografovaný přestane můj aparát vnímat. Je mi blízký jednoduchý, čistý styl a světelná přirozenost.

 

Spolupracuji s ateliérem Michaela Kratochvíla v Karlíně, Sokolovská 104

Působím jako lektor (newborn, portrét) v Fotoškoda.

 

Za dokumentární soubor z divadelního zákulisí jsem obdržela dvě ocenění v mezinárodní soutěži FEP FETA Award Photokina 2014 a IPC/Sophie Smoliar Scholarship. 

 

Většina fotografií na těchto stránkách byla pořízena aparátem Canon 5D Mark III. Nyní fotografuji na Nikon Z6, Yashicu Mat 124G a Canon FT Ql

DSC_7324m.jpg
bottom of page